מאמרים

בית הספר למשחק ובידור בהנהלת השחקנית ענת ברזילי​

הזמן הכי טוב להתחיל זה עכשיו!

הרשמו לאודישנים! מספר המקומות מוגבל התקשרו

לטלפון                     לנייד :                       

שלח

שם:

שדה חובה

טלפון:

שדה חובה

דוא"ל:

שדה חובה

3 טעויות נפוצות שעושים בדרך ללמוד  משחק!
 

יוטיוברים, יוצרי טיקטוק, זמרים, וכמובן שחקנים רבים מחפשים את הגישה המהירה ללמוד משחק ולהגביר את סיכוייהם להשתלב בתעשייה.

עד לא מזמן, רוב המתעניינים במשחק היו צעירים אחרי צבא, חלקם עם ניסיון במגמות התיאטרון,  תיאטרון צהל וכדומה. היום המתעניינים הם בני כל הגילאים והמקצועות. ניתן לראות הייטקיסטים ועורכי דין שמחפשים לרגש ולהעשיר את עצמם ולהשתלב בעולם המשחק במקביל לעיסוקיהם, סטודנטים לתואר בפסיכודרמה שזקוקים למכסת שעות אקדמיות בלימודי משחק כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטה, מורים בשנת שבתון שמעוניינים בגמול השתלמות וכמובן תלמידים שרואים את עתידם בתחום המשחק.

בגלל הביקוש, שגדל משמעותית בשנים האחרונות, ללימודי משחק, הוקמו בחיפזון קורסי משחק קצרים ולא מקצועיים וכן גם סוכנויות לא רציניות אשר מטרתם העיקרית היא לקבל את כספם של המתעניינים וממש "לסחור בחלומותיהם" ולהביאם למפח נפש וגזילת כספם תוך ניצול הרצון להשתלב בתעשייה ולהיות "סלב".

 

לקבלת פרטים והרשמה לאודישן (מגיל 20 ומעלה) פנו עכשיו >


אז ממה יש להיזהר כדי לא לחטוף כוויות  כבר בצעדים הראשונים שלנו בתחום?

 

  • חייבים להבין שמשחק הוא כמו כל מקצוע אחר. חייבים ללמוד במוסד מסודר, מפוקח ומאושר על ידי משרד החינוך. מוסד, שתוכנית הלימודים שלו מהווה בסיס להתפתחות האישית של התלמיד בתור שחקן ותיתן לו במה (תרתי משמע) לתהליך הנפשי של הכרת ה"אני". לימוד משחק הוא תהליך. לא מומלץ ללמוד בקורס של 3 -4 חודשים, כי עד שהתלמיד מתחיל להרגיש בנוח עם חבריו ללימודים, יכול להיפתח ו"לשחרר" – הקורס נגמר וכל האוויר החם יוצא בבת אחת וללא כל יכולת להגיע לחקר עצמי ולהבנה של התחום. קורס רציני, גם אם המפגשים הם של פעם בשבוע, צריך לתת לתלמיד זמן ל"התבשל", להתחיל להרגיש בנוח עם עצמו ועם הסביבה, לטעום ולהרגיש שיעורים שנותנים מורים שונים, חוויות שונות וזוויות שונות של הסתכלות על המקצוע.

 

  • לצערנו, בגלל רצונם ושאיפתם של אנשים רבים להיות שחקנים ולטעום מהתהילה ואורות הזרקורים של חיי הידוענים, קמו הרבה "סוחרי חלומות" אשר מבטיחים עבודה, קריירה, אודישנים וימי צילום ללא כל אחריות ועמידה מאחורי ההבטחות. מקומות אלו, ללא בושה ותוך זלזול בפונים אליהם, מבטיחים הרים וגבעות תמורת סכום של כמה אלפי שקלים ותירוצים כמו: "למי שיש כישרון ו"לוק" – לא צריך ללמוד" או "האישיות שלך שורפת את המסך" וכו' מיועדים לפתות ולמשוך את הקורבן התורן למסחטת כספים ללא כל תמורה אמיתית. חובה לזכור – סוכנויות שחקנים, בדומה לכל סוכנות אחרת בכל תחום (תיווך, השמת עובדים וכו') מקבלת את התשלום עבור מאמציה רק לאחר סגירת העסקה וקבלת התשלום. סוכנות שחקנים רצינית לא תיקח כסף מהמיוצגים על ידה, אלא תגזור את הנתח שלה כאחוזים  מתשלומים אשר הגיעו עבור עבודתם.

 

לקבלת פרטים והרשמה לאודישן (מגיל 20 ומעלה) פנו עכשיו >

 

  • כדי ללמוד משחק לא מתחילים ישר בקורס משחק מול מצלמה, שהפך להיות פופולרי הודות לדרישה עצומה מצד המתעניינים בלימודים, שבטוחים כי כך יקצרו את הדרך להגעה למסך הקטן. כמו שלא מתחילים ללמוד במתמטיקה משוואות ריבועיות אלא מתחילים בכפל וחילוק פשוטים, גם במשחק קודם צריך לדעת לשחק, לענות על 7 השאלות של סטניסלבסקי, להבין איך לבצע מונולוג ודיאלוג, איך נכנסים לדמות ואיך מבינים סיטואציה. רק לאחר מכן אפשר ללמוד משחק מול מצלמה ולדעת איך לצמצם הבעות, לשחק יותר קטן ולא להיראות טכני ולא אמין על המסך. זאת ניתן ללמד אך ורק לאחר שהתלמיד כבר יודע לטפל ברגשות, מאין להביא אותם ואיך להחצין אותם.
     

לסיכום: יש להיזהר מסוכנויות שמחתימות ללא קשר ליכולת המשחק אלא רק לפי גודל הארנק ומידת הקלות בה ניתן להוציא ממנו כסף.  רצוי וחשוב ללמוד בבתי ספר מפוקחים על ידי משרד החינוך וחשוב מאוד ללמוד לפי סדר: קודם את יסודות המשחק ורק לאחר מכן להתמקצע במשחק מול מצלמה, אימפרוביזציה, תיאטרון מחול או כל תחום תיאטרלי אחר.

 

בית הספר למשחק בהנהלת ענת ברזילי נוסד בשנת 2000 והוא המוביל בתחומו בארץ. תכנית הלימודים מוכרת, מאושרת ומפוקחת על ידי משרד החינוך ונותנת מענה ללימודים בכל תחומי המשחק. ביה"ס מוכר לפיקדון חיילים משוחררים, מוכר כסטאז' ללימודי תואר בפסיכודרמה, מוכר על ידי א.מ.י – איגוד אומני ישראל ועל ידי התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות.

 

לקבלת פרטים והרשמה לאודישן (מגיל 20 ומעלה) פנו עכשיו >